Romano hangos - dvojjazyčný čtrnáctideník o životě Romů nejen v Česku...
Terénní programy - sociální služby pro lidi v tíživé životní situaci. Pomoc, poradenství, asistence.
Volnočasové a výchovně vzdělávací aktivity pro děti a mládež. Zábava, rozvoj, podpora.
Podpora tradiční romské kultury, její uchování i rozvoj.

Adresa: Velká Kraš 26, 790 58 Velká Kraš

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 723 199 297

Na jesenicku působíme od roku 2005. Původní spolupráce s jednou rodinou v Kobylé nad Vidnavkou se rozrostla až k vybudování pracovně-rahabilitační dílny v této lokalitě a rozsáhlému poskytování služeb terénních programů v mikroregionech Žulovska a Zlatohorska. Samozřejmostí bylo doplnění služeb o volnočasové aktivity pro děti. 

Díky vlivu více okolností se nepodařilo udržet dílnu v provozu, přesto jsme dosud nepřestali usilovat o její znovuobnovení. Terénní práce se však s úspěchem ještě rozšířila a měsíčně odbavovala necelou stovku klientů. Mezi hlavní zakázky zde patřily rodinné a zdravotní poradenství a informace a výpomoc v oblasti dávkového systému. Skladbou oblastí, jež pracovníci řešili, se tato služba odlišuje od ostatních lokalit. Jedná se také o jedinou naši lokalitu čistě vesnického charakteru, kdy se zároveň projevuje velká nezaměstnanost v regionu obecně. Kvůli finanční nepodpoře služby v tomto regionu bylo její poskytování v roce 2015 ukončeno, jesenicko tako v této fázi čeká na obnovu služeb při příležitosti k jejich financování. Nechce se nám věřit, že veškerou podporu v těchto místech spolkonou jen "velké ryby" a malá regionální organizace, která však stále ví o množství klientů, kteří potřebují pomoc, zůstane bez prostředků.

Občasně jsou vykonávány volnočasové jednorázové akce pro děti a mládež, které v případě podpory mohou naběhnout do osvědčeného pravidelného režimu. 

Donátoři

Czech English French German
Nahoru