Šternberk

Adresa: Zátiší 6, 785 01 Šternberk

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 737 090 085

Společenství Romů na Moravě působí ve Šternberku od konce roku 2002 realizací komunitního centra na rohu ulic Zátiší a Měsíční. Od roku 2013 do roku 2018 zde byla přetržka z důvodu nedostatečných finančních prostředků pro provoz spojeného s nedostatkem osob, které by zde ve vedení centra působily.

V roce 2019 jsme se pustili do prvního většího projektu s novým týmem. Naším cílem je stmelit vztahy v lokalitě a poskytovat kvalitní služby pro děti a mládež.

Aktivity pro děti a mládež: V rámci centra jsou poskytovány zájmové aktivity pro děti a mládež i dospělé – doučování, kroužky, poznávací výlety apod.

Volnočasové aktivity pro romské děti a mládež jsou velmi účinným nástrojem v prevenci výskytu sociálně patologických jevů u této cílové skupiny, jako je záškoláctví, toxikomanie, alkoholismus, gamblerství, kriminalita, apod.

Nevíte kam na střední? Seznam středních škol na šternbersku a olomoucku (2011).

Terénní práce: Fungovala od roku 2010 do roku 2013.

Veškeré naše aktivity jsou poskytovány v takové míře, v jaké jsou podpořeny finančně, tudíž už jsme zažili o období, kdy je nebylo z čeho financovat. Stále hledáme nové cesty, jak pravidelný chod zabezpečit a pevně ale věříme, že se nám to podaří. Od roku 2018 počítáme opět s pravidelným provozem. O dalších aktualitách vás budeme informovat.

Pro kontakt s pobočkou dočasně kontaktujte našeho předsedu, pana Martina Daňhela (kontakt výše).

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider