Rýmařov

Adresa: Žižkova 1353/29a, 795 01 Rýmařov

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 554 725 635

Rýmařov je nejzápadnějším městem v Moravskoslezském kraji, leží v okrese Bruntál a žije zde přes 8 tisíc obyvatel. Ve městě žije romská komunita cca 20 – 25 rodin, město má zaveden institut romského poradce, který spolupracuje s neziskovým sektorem – Společenství Romů na Moravě v oblasti podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Nezisková organizace Společenství Romů na Moravě dne 19. září 2005 slavnostně otevřela nově zřízené Komunitní centrum pro děti a mládež ze sociálně znevýhodněných rodin v Rýmařově – v lokalitě, v níž doposud žádná romská organizace nepůsobila. Centrum bylo zřízeno v nevyužívané správní budově v ulici Žižkova 29, které město Rýmařov pronajalo organizaci za symbolický nájem s podmínkou, že veškeré náklady na otevření a provoz centra bude hradit nájemce. Postupem času došlo k vytvoření materiálně-technické základny pro práci s dětmi a mládeží i s dospělými, jejíž stav každoročně za pomoci města, kraje a dalších donátorů dovybavujeme a zlepšujeme.

Společenství Romů na Moravě má registrové dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách terénní programy, v rámci níž poskytujeme na Rýmařovsku služby osobám, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem ohroženy. Služba je určena pro problémové skupiny osob, žijící v sociálně znevýhodněném prostředí. Cílem služby je tyto skupiny vyhledávat a eliminovat rizika jejich způsobu života.

Komunitní centrum nabízí v rámci své činnosti pro děti a mládež šest programů pro konstruktivní využití jejich volného času. Nedílnou součástí naší práce je spolupráce se základními školami, abychom dokázali nejen rozvíjet osobnost dětí našich služeb, ale podporovat i rozvoj jejich dovedností.

Předsedou Rýmařovské pobočky je pan Martin Daňhel. 

Nevíte kam na střední? Seznam středních škol na rýmařovsku (2011)

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider