Romano hangos - dvojjazyčný čtrnáctideník o životě Romů nejen v Česku...
Terénní programy - sociální služby pro lidi v tíživé životní situaci. Pomoc, poradenství, asistence.
Volnočasové a výchovně vzdělávací aktivity pro děti a mládež. Zábava, rozvoj, podpora.
Podpora tradiční romské kultury, její uchování i rozvoj.

Adresa: Měšťanská 59, vchod z ulice Štefánikova, 695 01 Hodonín

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 518 325 766, 

Terénní práce

V Hodoníně zaměstnáváme v současné době 2 terénní pracovníky. Můžete je nakontaktovat zpravidla v dopoledních hodinách v komunitním centru, potkat v terénu nebo zavolat na tel. číslo uvedené výše. Pracovníci si s vámi domluví schůzku, na které proberete svoje trápení a pokud bude vaše záležitost spadat do toho, v čem je schopen vám pracovník pomoct, domluvíte se na společné schůzce, kde vám bude zajištěna bezplatná pomoc a poradenství. Zejména se jedná o oblasti bydlení, zadluženost, zaměstnanost a orientace ve vlastních právech a povinnostech.

Aktivity pro děti a mládež

Pro děti a mládež hledáme celoroční využití volného času, snažíme se o zlepšení jejich vzdělání a rozvinutí dovedností.

V letních měsících je pořádán nejen dětský tábor, ale i fotbalový turnaj Přátelství, kterého se účastní romské i české týmy a návaznou Romskou zábavu.

V roce 2010 se pod vedením Kateřiny Zimové opět rozběhlo pravidelné fungování tanečního kroužku Terne čhaja, které již slaví úspěchy na mnoha akcích. V roce 2015 vede kroužek Barbora Hejnová. 

V březnu 2015 bylo založeno fotbalové mužstvo ml. žáků, které nyní hraje okresní soutěž B, pod vedením trenérů - hlavní Zima Zbyněk, 2. trenér Jakub Zima, pomocný trenér Igor Zima, fungování týmu zajišťuje Dušan Vašek, fotbalový tým je tuto sezonu (podzim 2015 / jaro 2016) registrován ve FAČRu pod FC Nesyt Hodonín.  

Pro romské děti jsou pořádány turistické výlety do okolí Hodonína i poznávací výlety za památkami naší vlasti. Dalšími aktivitami v centru jsou např. doučování dětí 1. stupně ZŠ či výtvarný kroužek.

Pravidelně jsou pořádány jednorázové akce pro více účastníků jako Mikulášská besídka, pálení čarodějnic, oslavy dne dětí, rozloučení s prázdninami apod.

Pro mladé romské matky je od roku 2013 s úspěchem realizován program Lačhi daj - dobrá matka. Na dvoudenním pobytu se matkám dostane nejen odpočinku od každodenních starostí, ale hlavně přednášek na různá aktuální témata, která řeší, ať se jedná o zdraví, hospodaření nebo výchovu dětí. Mají přitom čas se soustředit, klást otázky a zapamatovávat si informace, o jejich ratolesti je mezitím postaráno personálem.

Nevíte kam na střední? Seznam středních škol na v Hodoníně a okolí.

 

Aktivity pobočky jsou financovány zejména Městem Hodonín a Jihomoravským krajem, podrobné info o výši příspěvku v jednotlivých letech naleznete ve výročních zprávách.

 

Donátoři

Czech English French German
Nahoru